www.vyplouvame.com

web o vnitrozemské plavbě

Jak jsme začínali ...

Jak to začalo?

 

Jak to vůbec začalo? Nejspíš to bylo na dovolené v Chorvatsku v roce 2004. Tam jsme si zaplatili jízdu na motorovém člunu z Primoštenu na ostrov Smokvica a zpět. Hlavně ta jízda v podvečer z ostrova zpět do Primoštenu byla fascinující. Jízda přes vlny a přistání u mola bylo přímo nezapomenutelné. No a po příjezdu z dovolené jsme začali snít o tom, že bychom někdy sami mohli takový motorový člun nebo plachetnici řídit. A tak jsme začali surfovat na internetu, telefonovat a pročítat nejrůznější časopisy a knížky o jachtingu a řízení lodí.

Číst dál: Jak to začalo?

Plavba po Baťově kanále

 

Vybrali jsme si půjčovnu lodiček ve Spytihněvi. Zhruba měsíc předem jsme si objednali na 20. 7. 2005 loď se závěsným motorem. Na řízení této lodičky pro 6 osob není potřeba žádný průkaz způsobilosti. Stačí Vám jen občanský průkaz a po krátkém zaškolení lodičku dokáže řídit každý.

Ve středu brzičko ráno jsme vyjeli ze Svitav. Lodičku jsme měli zamluvenou na 10. hodinu, ale cestou jsme se ještě chtěli zastavit v Informačním centru Baťova kanálu. Jeli jsme na Brno a dál po dálnici směrem na Bratislavu. Z dálnice jsme se vydali směrem na Hodonín a dál do Veselí nad Moravou. Zde jsme po chvíli hledání a ptaní nalezli Informační centrum.

Číst dál: Plavba po Baťově kanále

Praktický výcvik na plachetnici

 

Po poměrně dlouhém hledání a vybírání té správné firmy, která pořádá výcvik na plachetnicích, jsme si zvolili firmu p. Šámala. Vyhovoval nám plán výuky i jeho přístup k nám a našim požadavkům a představám o výuce. Po domluvení termínu jsme tedy 29. srpna 2005 v brzkých ranních hodinách vyjeli s Liborem ze Svitav směrem na Havlíčkův Brod, Pelhřimov a České Budějovice. V Českých Budějovicích jsme se dostali do dopravní zácpy. Díky dobré mapě jsme se však propletli městem a uháněli směrem na Český Krumlov a Černou v Pošumaví. Z tohoto malého městečka jsme pokračovali do osady Lojzovy paseky směrem na  Frymburk.

Číst dál: Praktický výcvik na plachetnici

Copyright © 2014. All Rights Reserved.