www.vyplouvame.com

web o vnitrozemské plavbě

Rok 2006

Lipno

Středa

Jak to všechno začalo? V termínu 21. – 25. 6. jsme měli původně vyrazit na Vltavu v úseku Orlík – Praha, jenže už v pátek před odjezdem jsme se dozvěděli, že loď Elis (Vltavacharter) má technické problémy a nevěděli, zda do doby našeho pronájmu bude v pořádku. Předchozí nájemci totiž uvařili motor (zapomněli dolévat vodu do chlazení). Pan Voplakal se sice snažil uvést loď do provozuschopného stavu, ale bohužel poškození bylo natolik rozsáhlé, že se loď nepodařilo opravit. Tuto zprávu jsme se dozvěděli v den odjezdu. Co teď? Dáša zkusila zavolat p. Šámalovi (www.plachetnice.com), u kterého jsme absolvovali praktický výcvik na plachetnici na Lipně. Během několika minut nám oznámil radostnou zprávu, že pro nás plachetnici bude mít.

Číst dál: Lipno

Baťův kanál

Letos jsme chtěli na Baťův kanál vyrazit několikrát. O prázdninách nám nepřálo počasí a mimo tyto dva měsíce je zase nepříznivá provozní doba na plavebních komorách. A tak jsme absolvovali jenom jednu čtyřhodinovou plavbu, ale i ta však byla velice zajímavá. 

Absolvovali jsme trasu Výklopník (Sudoměřice) - Strážnice a zpět
Vybrali jsme si pro tento rok jižní část Baťova kanálu. Lodičku jsme si telefonicky zamluvili u pana Fojtíka (www.batak-pujcovnalodi.cz). Do půjčovny jsme přijeli půl hodiny před otvírací dobou. Půjčovna sice funguje oficiálně až od deseti hodin ráno, ale pan Fojtík ve skutečnosti půjčuje lodičky zhruba již od půl desáté. Půjčovnu má totiž hned vedle svého domku a tak návštěvníkům ohlídá zaparkovaná auta i přes noc.

Číst dál: Baťův kanál

Copyright © 2014. All Rights Reserved.